Wady serca

Istnieją choroby, którym nie da się zapobiec u dziecka. Należą do nich wady serca. Powstają w pierwszych tygodniach rozwoju płodowego.

Po narodzinach potrafią być nawet niezauważone. Niekiedy natomiast prowadzą do poważnych komplikacji. Najważniejsze, by możliwie szybko dowiedzieć się o istniejącej wadzie.

wady_serca.jpgNiektóre z nich objawiają się dopiero w dorosłym życiu i są ogromnym zaskoczeniem. Wiele karier sportowców zakończyło się błyskawicznie, kiedy ci dowiedzieli się, że niewykryta wada serca może zagrażać ich zdrowiu i życiu. To dlatego tak wielką wagę należy przykładać do kontrolowania przebiegu ciąży i wizyty u lekarza prowadzącego.

Dzisiejszy stan wiedzy medycznej pozwala na zdiagnozowanie takiego problemu jeszcze w łonie matki. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy nieprawidłowości w rozwoju serca dziecka będą stanowiły realne zagrożenie i kiedy. Niekiedy wymagana jest natychmiastowa operacja, jeszcze w łonie matki.

Bardzo często wystarczy zwykła profilaktyka. Chociaż lekarze z całego świata spierają się o przyczyny występowania wrodzonych wad serca, my powinniśmy niezależnie od tych ustaleń zadbać o bezpieczne doprowadzenie ciąży do końca. Przede wszystkim mama powinna dbać o swoje zdrowie, ponieważ jej zdrowie zapewnia automatycznie lepszy rozwój płodu, który nosi.

Nie jest to gwarantem wyeliminowania nieprawidłowości. Narodziny dziecka zawsze wiążą się ze strachem o stan jego zdrowia. Należy spodziewać się trudności, ale przecież nikt nie mówił, że rodzicielstwo to sielanka.

Dziecko natomiast powinno spodziewać się miłości.

organizery na kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *