Zapalenie układu moczowego

Bakterie są małe, niewidoczne. Twoje dziecko też jest małe, a zapalenie układu moczowego, które potrafią u niego spowodować nie widać na zewnątrz. Mamy za to skutki uboczne takiego stanu: gorączka, brak apetytu, ogólne osłabienie. To objawy typowe dla wielu chorób.

Postarajmy się bliżej przyjrzeć temu problemowi. Oprócz tych najczęściej powtarzających się dolegliwości, zapalenie układu moczowego może objawiać się także poprzez biegunkę, wymioty, nieustępliwy płacz, odwodnienie, widoczne zmiany w kolorze oddawanego moczu. Powinna włączyć się czerwona lampka. Najlepiej od razu udać się do lekarza.

zapalenie_ukladu_moczowego.jpgTen najprawdopodobniej zaleci badanie moczu lub norma cukru we krwi. Dzięki temu dowiecie się, jakie są przyczyny zakażenie. A mogą być różnie. Od zakażenia bakteriami E-coli czy gronkowcem złocistym po rzadsze adenowirusy i grzyby.

Niestety wiele przypadków zapalenia układu moczowego kończy się pobytem dziecka w szpitalu (tydzień do dwóch). W tym wypadku to najlepsze rozwiązanie. Nie ryzykujmy poważnego uszkodzenia nerek lub zakażeniem sepsą. Oddziały dziecięce mają doświadczenie w walce z tego typu chorobami.

Po dokładnym badaniu lekarze zastosują odpowiednią terapię, która pomoże Twojemu dziecku szybko wrócić do zdrowia. Na sam koniec kilka słów o profilaktyce. Dziecko ma biegunkę, wymioty? Zanim udasz się do lekarza podawaj mu dużo płynów, żeby zapobiec odwodnieniu. Dokładnie myj okolice krocza, wybieraj pieluchy dobrej jakości, zmieniaj często bieliznę.

To nie tylko może uchronić dziecko przed zapaleniem dróg moczowych. To są podstawy opieki i higieny ze strony odpowiedzialnego rodzica.

www.dariuszkuc.pl www.wcudzychbutach.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *